Premium Only Content
This video is only available to Rumble Premium subscribers. Subscribe to
enjoy exclusive content and ad-free viewing.
Shop Smarter for Prices
8 years ago
how-to video
how to hack
heart
nutrition education
affordable shopping
aramark
american heart association
education
aha
budget-friendly shopping
4distribution
The video will help you use unit prices and serving sizes when comparing food products in the store to determine the most affordable, healthy options. Highlighting the ease of budgeting and purchasing ingredients for healthy meals.
Loading comments...
-
2:19
Monkeysee
4 years agoIndian-Spiced Pumpkin-Apple Soup
166 -
0:26
KTNV
5 years agoLas Vegas gas prices
28 -
0:28
KTNV
5 years agoGas prices in Las Vegas
10 -
0:18
KTNV
5 years agoLabor Day gas prices
22 -
1:04
KMGH
5 years agoYour perspectives: Denver coffee shop raises prices, says employees deserve a living wage
6 -
1:07
KNXV
5 years agoGas prices changing amid coronavirus pandemic
75 -
0:27
KTNV
5 years agoRent prices falling
10 -
1:38
WCPO
5 years agoDWYM: Soaring beef prices
290 -
0:32
KTNV
5 years agoLocal home prices set record
26 -
0:21
KTNV
5 years agoConsumer prices up in June
9